Mezoterapia igłowa


Mezoterapia (intradermoterapia) to miejscowe iniekcje różnych substancji aktywnych podawanych śródskórnie (do skóry właściwej), w celu jej pobudzenia do odnowy.

Dzięki temu przeprowadzamy zabiegi biorewitalizujące skórę, to również doskonała profilaktyka anty aging- przeciwstarzeniowa i przeciwzmarszczkowa skóry twarzy, szyi i dekoltu.


Dodatkowe zastosowania Mezoterapii


Mezoterapię stosuje się również z dobrymi efektami przy wszelkich objawach osłabienia włosów (przy włosach matowych, wypadających oraz łamliwych). Możemy stosować ją w wypadku łysienia, najlepiej podejmując terapię zanim mieszki włosowe wejdą w fazę całkowitej atrofii.

Mezoterapia skóry głowy może być z powodzeniem wykorzystywana zarówno by przeciwdziałać aktywnej utracie włosów jak również w postępowaniu profilaktycznym. Bardzo popularne staje się również poprawianie wyglądu skóry rąk.

Dłonie, podobnie jak twarz, szyja i dekolt narażone są na stałe wystawianie na światło słoneczne oraz dodatkowo na szereg szkodliwych czynników środowiskowych, takich jak: wiatr, różnice temperatur, chemikalia, nieodpowiednia pielęgnacja itp.

W przypadku utraty elastyczności i jędrności skóry rąk, mezoterapia jest skutecznym sposobem uzyskania bardzo dobrych rezultatów. Cykl zabiegów ustala się uwzględniając przeważnie potrzeby skóry rąk: średnio 1 zabieg co 1–2 tygodnie (powtórzony około 4–6 razy), później następuje faza podtrzymująca polegająca na wykonaniu 1 zabiegu co 2–3 miesiące.

Technika podawania preparatów oparta jest na wielokrotnych iniekcjach do górnej warstwy skóry właściwej tworzących niewielkie depozyty, które wchłaniają się od kilku do kilkunastu godzin (najdłużej 2–4 doby).


Częstotliwość zabiegów


Częstotliwość zabiegów jest przeprowadzana w różnych odstępach czasu. Jest to uzależnione od stanu skóry i jej potrzeb, od preparatu jaki stosujemy, a także od tego czy działamy profilaktycznie czy leczniczo.

W celach profilaktycznych zabiegi przeprowadzamy rzadziej, od 2 do 4 w ciągu roku i najlepiej po 25 roku życia. W odmładzaniu skóry częstotliwość zabiegów uzależniona jest od wielu czynników i przeprowadzane są one zdecydowanie w krótszych odstępach czasu oraz ze zwiększoną częstotliwością. Przykładowo możemy stosować iniekcje w następującym cyklu: w fazie początkowej preparaty wstrzykujemy w odstępach co około 1–2 tygodni (w sumie 2–4 razy), z następującą po tym 2–3 miesięczną przerwą po której jest wznawiana kuracja w formie jednego zabiegu, przeprowadzanego co 1–2 miesiące.

Zasadniczą cechą wszystkich zabiegów mezoterapii jest fakt, że należy je wykonywać systematycznie . Uzyskanie niewystarczających efektów najczęściej związane jest z przeprowadzeniem zbyt małej liczby zabiegów. Mezoterapia przeznaczona jest zatem dla osób cierpliwych i świadomych zasad, iż procesy regeneracji i przebudowy skóry wymagają czasu oraz odpowiedniej higieny życia. Najistotniejsze jest jednak to, iż zabiegi mezoterapii igłowej są jedną z najlepszych metod zapobiegania starzeniu się skóry.

Wskazania do mezoterapii


 • odmładzanie skóry: aktywne substancje wprowadzane w głąb skóry stymulują metabolizm komórek a także zwiększają tworzenie elastyny oraz kolagenu w wyniku czego skóra jest bardziej napięta, lepiej odżywiona i wygląda młodziej
 • leczenie cellulitu: w wyniku intradermoterapii dochodzi do poprawy mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz wzrostu metabolizmu komórek tłuszczowych co prowadzi do ujędrnienia skóry i redukcji efektu określanego jako „skórka pomarańczowa”
 • leczenie wypadania włosów oraz różnych odmian łysienia: dochodzi do spowolnienia procesu wypadania włosów, do ich regeneracji i odrostu
 • rozstępy skórne

Przeciwwskazania do zabiegu


 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • młody wiek,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • miejscowe procesy zapalne,
 • miejscową infekcję skóry (wirusową, bakteryjną, grzybiczą),
 • przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych,
 • choroby metaboliczne,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby psychiczne
Do efektów ubocznych po wykonaniu mezoterapii zaliczamy rumień, zasinienie skóry, niewielkie krwiaki, obrzęk.

Kosmetyki profesjonalne

Yonelle Medesthetic Norel Dr. Wilsz Oliweway Baltic Collagen Skin Expert Professional Genyal CAVYTA US DoublyX ESTHLAB A2 KOSMETHOD LaserY MEZO PHARMA OASI REJUVE

Poznaj nasz sekret urody

Serdecznie zapraszamy na konsultacje i zabiegi kosmetyczne Klientów z Białegostoku i okolic.

Umów się na wizytę - kosmetyczka Białystok