Warning: The magic method View::__wakeup() must have public visibility in /home/denesis/public_html/sekret-mlodosci.pl/application/models/View.php on line 49
Liposukcja ultradźwiękowa - Sekret Młodości (Białystok)

Liposukcja ultradźwiękowa


Urządzenie SCULPTOR II posiada parametry umożliwiające profesjonalne zabiegi bipolarnymi falami radiowymi, a ponadto posiada funkcję do zabiegów odchudzających, wykorzystując zjawisko kawitacji ultradźwiękowej. Energia ultradźwięków jest nakierowana w niechcianą tkankę tłuszczową, i nie oddziałuje na otaczające tkanki przyspieszając kształtowanie sylwetki. Najwyższa efektywność i najkrótszy czas rekonwalescencji to rzeczy, których możesz się spodziewać po zabiegu urządzeniem Sculptor II.


Efekty po zabiegu:


 • redukcja tkanki tłuszczowej w miejscu wykonania zabiegu,
 • zmniejszenie obwodu ciała,
 • wymodelowanie i wysmuklenie sylwetki,
 • redukcja cellulitu,
 • przywrócenie krążenia w komórkach tłuszczowych,
 • podniesienie pośladków,
 • poprawa napięcia skóry

Opis zabiegu falami ultradźwiękowymi


Energia ultradźwiękowa jest używana od lat w szerokim zakresie zastosowań medycznych – począwszy od badań USG po czyszczenie zębów. Obecnie delikatna energia ultradźwięków jest używana w usuwaniu tkanki tłuszczowej.

Ultradźwięki emitowane przez Sculptor II uszkadzają tylko tkankę tłuszczową. Tłuszcz ulega emulsyfikacji. Dzięki temu organizm może łatwiej go sam usunąć. Po zabiegu skóra zwiększa swoje napięcie.

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest coraz częstszym problem. Dlatego różne formy usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą metod chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne. Obecnie jest wiele metod radzenia sobie z cellulitem, od kremów po liposukcję laserową. Terapie różnią się mechanizmem działania, okresem trwania, skutecznością i inwazyjnością.

Dobrym pomysłem na walkę z cellulitem są ultradźwięki. Terapia ta polega na emitowaniu fali ultradźwiękowej przez głowicę urządzenia przyłożonego do skóry. Fale te powodują rozbijanie i upłynnianie tkanki tłuszczowej, a upłynniony tłuszcz przemieszczany jest naczyniami limfatycznymi.

Klasyczna liposukcja jest obecnie coraz rzadziej stosowana, ponieważ jest to metoda o dużej inwazyjności, wymaga znieczulenia ogólnego i jest obarczona największym ryzykiem powikłań pozabiegowych. Dlatego też Klienci decydują się często na zabieg liposukcji ultradzwiękowej, który jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla ingerencji chirurga plastyka.

Zabieg nie jest bolesny, podczas zabiegu odczuwa się przyjemne ciepło. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Ilość zabiegów zależy od nasilenia zmian, ale zazwyczaj potrzeba od 4 do 10 zabiegów. Bardzo ważne jednak jest stałe prowadzenie zdrowego trybu życia, powtarzanie i łączenie niektórych terapii w zależności od nasilenia i umiejscowienia zmian.


Czytaj więcej o Urządzeniu SCULPTOR II


Przeciwwskazania do zabiegu


 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • cukrzyca,
 • słaba krzepliwość krwi,
 • przepuklina,
 • zażywanie aspiryny lub środków przeciwzapalnych w ciągu 14dni przed zabiegiem,
 • choroba nowotworowa (do 5 lat po zakończeniu kuracji),
 • niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze,
 • choroby wirusowe i bakteryjne skóry, przerwana ciągłość naskórka,
 • gorączka, osłabienie i wycieńczenie organizmu,
 • osteoporoza,
 • obecność w okolicy zabiegowej ciał obcych np.implantów,
 • epilepsja, stwardnienie rozsiane,
 • rozrusznik, zastawka serca,
 • choroby wątroby.

Piękna sylwetka bez skalpela – liposukcja ultradźwiękowa w Białymstoku

Wielu osobom marzy się redukcja tkanki tłuszczowej, ale pomimo drakońskich diet i ćwiczeń nie dla wszystkich jest to wykonalne. Wydaje się, że alternatywą jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej i ingerencja chirurgiczna. Zapewne jeszcze jakiś czas temu byłaby to jedyna opcja. Jednak teraz jest jeszcze liposukcja ultradźwiękowa – zabieg bezbolesny i bezpieczny.

Na pierwszy rzut oka już samo słowo „liposukcja” kojarzy się z inwazyjnym zabiegiem odsysania tłuszczu. Tymczasem liposukcja ultradźwiękowa ma z tym niewiele wspólnego poza tym, że pozwala zredukować tkankę tłuszczową. Zabieg jest krótszy, bezbolesny i bezpieczny. Wyszczuplenie sylwetki jest więc dostępne dla znacznie szerszej grupy osób.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Zabiegi na ciało związane z redukcją kilogramów cieszą się rosnącą popularnością. Jednym z najskuteczniejszych jest właśnie liposukcja ultradźwiękowa, inaczej kawitacyjna. Jak łatwo się domyślić, główną rolę będą odgrywać tutaj ultradźwięki. W trakcie zabiegu zbliża się do ciała specjalną głowicę emitującą fale dźwiękowe. Ich wysoka częstotliwość rozbija komórki tłuszczowe, które następnie są usuwane z organizmu poprzez układ żylny i limfatyczny. Z tego względu jednym z podstawowych zaleceń pozabiegowych jest picie większej ilości wody, przez co proces ten będzie szybszy. Aby cieszyć się pełnią efektów, konieczna jest seria kilku zabiegów.

Efekty liposukcji ultradźwiękowej

Redukcja tkanki tłuszczowej przy liposukcji ultradźwiękowej jest skuteczna, ale nie widać jej po jednym zabiegu. Ponadto nie będzie złotym środkiem na dużą otyłość i nadwagę. W takim przypadku bez konsultacji z lekarzem i dietetykiem się nie obejdzie. Liposukcja kawitacyjna pomoże wymodelować sylwetkę i objętość tkanki tłuszczowej. Do tego dochodzi redukcja cellulitu, rozstępów i blizn zanikowych. Jest to też sposób na poprawę jędrności i elastyczności skóry, jej odżywienie i przyspieszenie metabolizmu.

Decydując się na serię zabiegów, możesz zaobserwować efekty dość szybko, pod warunkiem że będziesz stosować też inne metody wspierające odchudzanie. Ważna jest przede wszystkim dieta. Nie osiągniesz idealnych rezultatów, kiedy od razu po wizycie w gabinecie odwiedzisz cukiernię lub sięgniesz po słodycze. Lepsze rezultaty można uzyskać, zwiększając aktywność fizyczną, zwłaszcza bezpośrednio po liposukcji ultradźwiękowej. Ponadto zarówno przed zabiegiem, jak i po nim trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Czy są przeciwwskazania?

Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem zdecydowanie bezpieczniejszym niż tradycyjna liposukcja. Jednak również tutaj pojawiają się pewne przeciwwskazania. Nie można go przeprowadzać u chorych na cukrzycę, stwardnienie rozsiane, padaczkę, mających schorzenia układu krwionośnego, osteoporozę lub nowotwór. Tak samo z zabiegu nie mogą skorzystać kobiety miesiączkujące, karmiące i będące w ciąży. Dobra kosmetyczka przed przystąpieniem do pracy przeprowadzi szczegółowy wywiad i upewni się, czy zabieg będzie w pełni bezpieczny. Jeżeli interesuje cię liposukcja ultradźwiękowa i chcesz skorzystać z usług specjalistów z doświadczeniem, zapraszamy do naszego gabinetu w Białymstoku.

Zabiegi wyszczuplające i masaż próżniowy Białystok Gabinet Kosmetyczny

Kosmetyki profesjonalne

Yonelle Medesthetic Norel Dr. Wilsz Oliweway Baltic Collagen Skin Expert Professional Genyal CAVYTA US DoublyX ESTHLAB A2 KOSMETHOD LaserY MEZO PHARMA OASI REJUVE

Poznaj nasz sekret urody

Serdecznie zapraszamy na konsultacje i zabiegi kosmetyczne Klientów z Białegostoku i okolic.

Umów się na wizytę - kosmetyczka Białystok