Warning: The magic method View::__wakeup() must have public visibility in /home/denesis/public_html/sekret-mlodosci.pl/application/models/View.php on line 49
Depilacja woskiem - Kosmetyczka Białystok

Zabiegi

Dlaczego depilacja woskiem jest tak popularna?


Depilacja stanowi doskonałą alternatywę dla maszynek do golenia. W przypadku tych drugich włoski najczęściej odrastają już po kilku godzinach. I chociaż jeszcze nie rzucają się w oczy, to można czuć pewien dyskomfort. Metod depilacji jest co najmniej kilka, wśród niech dużą popularnością cieszy się wosk.

Powodów, dla których depilacja woskiem jest tak chętnie wybieraną metodą, jest kilka. W zależności od indywidualnych preferencji można wykonać ją na własną rękę w domu, bądź wybrać się do kosmetyczki. Zabieg ten proponujemy na przykład w naszym salonie w Białymstoku Nowodworcach. O tej opcji powinny pomyśleć w pierwszej kolejności osoby, które nigdy samodzielnie depilacji nie wykonywały, obawiają się bólu i chcą powierzyć swoją skórę profesjonaliście.

Jakie zalety ma depilacja woskiem?

Każda metoda depilacji wiąże się nie z podcinaniem włosków, jak ma to miejsce w przypadku maszynki do golenia, ale z usuwaniem włoska razem z cebulką. Oznacza to, że skóra dłużej jest gładka. To z kolei oznacza znacznie większy komfort i dużą oszczędność czasu. A dlaczego depilacja woskiem?

Po takim zabiegu na ciało można zapomnieć o niechcianych włoskach na przynajmniej kilka tygodni, a czasem nawet miesięcy. To jest kwestią indywidualną każdego organizmu. Depilacja ta jest dokładna i jednorazowo można usunąć wszystkie lub prawie wszystkie włoski. Po każdym kolejnym takim zabiegu włosków wyrasta coraz mniej i stają się one coraz słabsze. Do tego dochodzą względy ekonomiczne. Patrząc na różne metody usuwania owłosienia, depilacja woskiem jest jedną z najtańszych.

Dlaczego warto skorzystać z depilacji w salonie?

Depilacja woskiem w salonie przebiega szybko. Kosmetyczka podgrzewa wosk do postaci płynnej, a następnie nakłada się go szpatułką na skórę. Dobrze, by włoski miały długość 2-3 mm. Krótsze trudno usunąć, przy dłuższych zabieg będzie bolesny. Na wosk przykłada się fizelinowy pasek i zrywa. Żeby zmniejszyć towarzyszące temu niedogodności, kosmetyczka naciąga skórę. Czynność się powtarza, aż skóra będzie gładka. Odbywa się to szybciej i mniej boleśnie niż w domu.

Ponadto w warunkach domowych można łatwo nagrzać wosk do zbyt wysokiej temperatury, co grozi poparzeniem. Nieumiejętne zerwanie paska grozi oderwaniem nie tylko wosku z włoskami, ale również fragmentów skóry. Jest to bolesne i wymaga ingerencji lekarza.

O czym pamiętać przed zabiegiem?

Do samej depilacji nie trzeba się jakość szczególnie przygotowywać. Trzeba przez kilka dni nie golić skóry, aby włoski zdążyły odrosnąć. Nie należy też się wcześniej opalać, stosować zabiegów złuszczających z kwasami i natłuszczać się balsamem. To wszystko ma wpływ na przyczepność wosku, a tym samym skuteczność depilacji. Najlepiej w dzień poprzedzający wizytę w salonie kosmetycznym wykonać peeling gruboziarnisty.

Wśród przeciwwskazań są m.in. żylaki, zakażenia bakteryjne bądź grzybicze albo świeżo opalona skóra. Bardzo ważne, by przyjść z krótkimi włoskami, ich brak też stanowi przeciwwskazanie, bo zabieg będzie nieskuteczny.

Depilacja woskiem - kosmetyczka Białystok

Kosmetyki profesjonalne

Yonelle Medesthetic Norel Dr. Wilsz Oliweway Baltic Collagen Skin Expert Professional Genyal CAVYTA US DoublyX ESTHLAB A2 KOSMETHOD LaserY MEZO PHARMA OASI REJUVE

Poznaj nasz sekret urody

Serdecznie zapraszamy na konsultacje i zabiegi kosmetyczne Klientów z Białegostoku i okolic.

Umów się na wizytę - kosmetyczka Białystok